Stay - Leave - 0:1

3/31/2011


VILNIUS
(the capital of Lithuania)

Šiandien du kartus girdėjau frazę "Bėk iš čia". Abu kartus šie žodžiai mano ausis pasiekė iš tėvų lūpų.

Ne, bėk ne iš kambario ar bėk ne šalin nuo manęs. O bėk iš čia ieškot geresnės ateities svetur. Iš čia - Lietuvos.

Šnekėjau su tėčiu, kalbėjau apie Škotiją ir tai, kad taikaus ten keliaut, jis tik linktelėjo galva ir tarė: "Bėk iš čia, nėra čia ką veikt."


Su mama žiūrėjom televiziją. Valanda su Rūta ar kaip ten..

Pasakojimas apie sergančią bedarbę keturių vaikų motiną, kurios vyras pareigūnas, uždirbantis 1100 lt į mėnesį, o atskaičiavus mokesčius, kreditus verstis jų 6 asmenų šeima turi už vos 300 litų per mėnesį. Vien paslaptinga liga, kurios moteris nenorėjo viešinti, atsieina 900 lt į mėnesį. Siaubinga. Moteris net vaistų nusipirkti neišgali. Apėjusi daug įstaigų ji sulaukė tokių replikų kaip "džiaukis, kad dar vaikštai" ar "Tu dar apsirengus" . Žinoma, tiesa, bet koks tampa gyvenimas, kai grasinama šeimą išmesti į gatvę, o už minimalią sumą pinigų tenka srėbti birzgalą? Egzistuoji, o ne gyveni..
Puikiai laidoje suveikė kontrasto principu pateiktas pasakojimas apie mūsų mylimą premjerą Kubilių ir jo ištaigų, nebaigtą tvarkyti namą Turniškėse, kurio kaina - 5 milijonai litų. Mokesčių mokėtojų pinigąi. Jūsų tėvėlių pinigai, o gal net jau ir jūsų pačių. Kadangi statybos nebaigtos, ruošiamasi paskirti dar 600 000 litų iš tų pačių mokesčių mokėtojų pinigų. Negana to, kad jo alga didelė, jis sėdi seime ir dalina nurodymus ar bala žino ką ten dar daro, jis taip pat įgija privilegiją gauti namą, na, jam nemokamai. Finansiškai. Moralinė vertė brangesnė. Moralinė pykčio ir paniekinimo kaina. Jūs tikrai norit pasakyt, jog į namą buvo sukišti 5 milijonai litų?! Sakė, jog klozetas kainavo vien 8 tūkstančius litų. Kai minimali alga.. Kiek? 800 litų? Dešimtgubai mažiau? Yes please, welcome to Lithuania. Skurstantys senukai, neišgalintys susimokėti už šildymą ir vaistus, eilės bedarbių, besidriekiančių prie darbo biržos, streikai, protestai.. Ar čia tikrai ta Marijos žemė? Ar čia tikrai Lietuva? Ar čia ta mūsų numylėta, Maironio vaizdingiausiais epitetais aprašyta Lietuva?
Mama sakė: "Arba ateis nauja karta ir viską keis, arba tik belieka bėgt iš čia, nes ateities nematyt."

Aš nežinau ar svetur geriau, nežinau, ar ten nėra aferų, nežinau kitos šalies politinio gyvenimo, bet viliuos, jog ten toks lygis dar nepasiektas. Net kyla klausimas - Kur tada išvis dėtis šiam pasauly mūsų?

Ir ne, tik nesusidaryk neigiamo įspūdžio apie mane, aš nesu tarsi močiutėlė, kuriai rūpi visos pasaulio problemos ir kuri jaudinas dėl visko aplinkui. Sveikas smalsumas visada gerai. Nors toks čia ir smalsumas.. Greičiau nepasitenkinimo pliūpsnis.

Man laikas daryt namų darbus.
Labanakt, Lietuviai.
Būkit Lietuviais iš didžiosios L ir keiskit Lietuvą. Tegu šis pasaulio užkampis tampa geresne vieta gyvent. Juk vis dėlto visi kažką paliekam po savęs. Tebūnie tai nebūna šiukšlės.
Dabar neįsivaizduoju kaip iš anglų namų darbų parašyt composition tema - How to attract more tourists to Lithuania. Paradoksalu. Et.
Nenukabinam nosies.
Sėkmės, kukuliai ir ačiū už dėmesį !

You Might Also Like

0 comments

instagram

Tweets